עיצוב גרפי UI/UX

בכל ממשק בין אם מדובר באפליקציה, מערכת או אתר, אנחנו נדע להיכנס לרגע לראש של הגולש ולהבין מה יגרום לו ללחוץ על הכפתור נכון ופשוט להתמכר למגנון שאותו נקים יחד אתכם.

עיצוב נכון של האתר מתחיל כבר בתכנון ובהבנה של האתר, של המוצר שלכם – אנחנו נבין איתכם ביחד מה המטרה של האתר, האפליקציה או המערכת שלכם ותוך כדי התהליך נבין דרככם בדיוק איך המערכת שלכם תיראה. וזו רק ההתחלה של התהליך שלנו. המטרה שלנו היא ליצור לכם אתר עם הפיצ'רים המתאימים, וזה מתחיל מהמלל שיופיע ועד לצבעים, האנימציות והתמונות שיצרו אצל הגולשים את חווית המשתמש הטובה והנעימה ביותר מהפלטפורמה שלכם. 

אז מה ההבדל בין עיצוב גרפי ל UX ל UI?
בואו נעשה סדר

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי, כשמו כן הוא – עיצוב המשלב גרפיקה, תמונה, איור, או אנימציה למלל ולתוכן שמופיע. 

יש מגוון עצום של גרפיקות ושל שפות עיצוביות וכחלק מיצירת ועיצוב הפלטפורמה שלכם, אנחנו נדאג להתאים באופן מדויק וספציפי עבורכם את התוכן המדויק ביותר. אנחנו נשלב תמונות ואנימציות, בהתאם לשפה העיצובית שנבחר יחד עבור האתר שלכם. 

 

 

UX

User Experience – אפיון חווית משתמש. 
בעיצוב ממשק, בין אן מדובר באתר, דך נחיתה, חנות אינטרנטית, אפליקציה או מערכת, חשוב ליצור חווית משתמש חיובית ונעימה, כזו שתהיה טובה ללקוח. 

כחלק מפיתוח המוצר עבורכם, אנחנו בראש ובראשונה חושבים על הלקוח, על המשתמש ומשם נצא ונתחיל לבנות ולעצב את הפיצ'רים המותאמים ללקוחות שלכם, ככה שירצו לחזור ולבקר באתר שלכם. 

UI

User Interface – עיצוב חווית משתמש. 
נשמע קצת דומה לעיצוב גרפי, נכון? אבל האמת היא שזה די שונה. 

עיצוב חווית משתמש מתייחס לעיצוב של הפלטפורמה – החל מרמת הצבעים ועד לרמת הכפתור וההנפשות שלו. עיצוב חווית המשתמש מתייחס לאופן שבו הדברים נראים על המסך, על הנראות שעוטפת את אפיון חווית המשתמש, את ההגדרות שביצענו בפלטפורמה ואת הממשקים שלה. UI חותם את חווית המשתמש מבחינה עיצובית. 

אז אחרי שהבנו קצת את ההבדל בין שלושתם, בואו ננסה להעמיק קצת יותר:

חשוב לציין שכל אחד מהתפקידים הללו אינו מתבצע לבד ובזמן מסוים.
את שלושת התפקידים אנחנו מבצעים בו זמנית כחלק מהתהליך להגעת התוצר המושלם. למשל, לעיתים לאחר עיצוב המסך אנחנו נחזור להחליט מהם הצבעים הנכונים והמתאימים ביותר מבין האופציות שבחרנו יחד איתכם, או לאחר יצירת הגרפיקות אנחנו נבין שכדאי לשנות את הצבעים שלהן או את הצורה. התהליך הוא דינמי ובשביל זה אנחנו כאן!

עיצוב גרפי

כמו שאמרנו, העיצוב הגרפי מתייחס להתאמה של הנראות בין הצבעים, הטקסטים והתמונות. 

העיצוב הגרפי מתבטא בצבעים ובחזרתיות שלהם.
אם נבחן את הגרפיקות שנוספו לאורך כל האתר שלנו, למשל, נוכל לראות שכולן בעלות אותה שפה עיצובית, ממש אפשר להבחין כאילו אותו האדם יצר את כולן.  
החיבור של הגרפיקות למלל הספציפי לאורך האתר, וכך גם העקביות של הפונטים והצבעים, מבטאים למעשה את העיצוב הגרפי, את ההתבוננות העיצובית שמתבטאת בפלטפורמה. 

כך גם יקרה בבניית הפלטפורמה שלכם – אנחנו נגדיר יחד את הצבעים, את הפונטים ואת הגרפיקות בהתאם לצורך שלכם ובמשמעות שהוא מנסה להעביר ללקוח. ישנה חשיבות רבה בבחירת כל אלו למסר שיקבל הלקוח שבקצה. 

UX

בואו נעמיק קצת בחווית המשתמש ובאפיון שלה. למה זה חשוב בעצם?

כשאנחנו מייצרים פלטפורמה, חשוב שנבין מי הלקוח שלנו – בן כמה הוא? מה המין שלו? מהם תחומי העניין והיכולת הטכנולוגית שלו לתפעל את המוצר?

 לצורך הדוגמה כשניצור אתר משחקים לילדים, הכפתורים יהיו ברורים, בולטים ונגישים, גם בגודל וגם בצורה. אם ניצור אתר המיועד לקהל צעיר בגילאי 20-30, נוכל לשחק עם גדלי הכפתורים, להשתמש בפונטים קצת יותר מתוחכמים ובצבעים יותר בהירים ונוכל "לאתגר" אותו קצת בלחיצות על כפתורים שונים, שיובילו למקומות שונים באתר.

כל אלו למעשה הם דוגמה קטנטנה ממה זה בכלל איפיון חווית משתמש. השאיפה שלנו היא שבכל מוצר שנוציא אליכם, נבחן את הלקוח שבקצה, בין אם אנחנו נכללים בקהל היעד שלו ובין אם לא, אנחנו נעשה את המחקר המעמיק ביותר בכדי להתאים את המוצר ואת הפלטפורמה שניצור עבור הלקוחות הספציפיים שלכם, ונענה על הצרכים שלהם ושלכם 🙂

UI

בשביל הדוגמה נחזור רגע לאתר המשחקים שמיועד לילדים – במצב כזה, ניעזר בצבעים שבחרנו ונחליט איך "לשבץ" אותם ואיך להשתמש בהם. נניח שצבעי האתר הם צהוב, אדום וכחול, עכשיו נצטרך להחליט איפה למקם כל צבע, באיזה צבעים יהיה המלל, באיזה צבעים יהיו הכותרות, הכפתורים והרקע. 

בנוסף, בשלב זה אנחנו נבחר איך לעצב כל דבר. לאחר שהחלטנו שהכפתורים צריכים להיות בולטים ונגישים, כעת נחליט האם ליצור להם אנימציות או הנפשה, או שהצללה שלהם תספיק במקרה הזה. האם לאחר מעבר עליהם עם העכבר יהיה איזשהו חיווי שמראה שצריך ללחוץ על הכפתור? 

את כל התהליכים הללו אנחנו עושים תוך כדי בניית הפלטפורמה שלכם.

חשוב לכם שהפלטפורמה שלכם תבין את הלקוחות שלכם ותותאם אליהם?

בכל עבודה שנבצע איתכם אנחנו נערב את צוות העיצוב הגרפי וה UI/UX שלנו, כדי להבטיח שחווית המשתמש שלכם ושל לקוחותיכם תהיה המוצלחת ביותר. כן, גם אם מדובר במערכת מורכבת 🙂